KRS 0000203313

• Opieka od poczęcia - perinatalna
  • Wsparcie po stracie dziecka

Wesprzyj nas

(*) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych przez Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera, ul. Różana 11/1, 30-505 Kraków w celu realizacji płatności.

Jak zgłosić dziecko

1. Podstawą przyjęcia dziecka do KHD jest:
    1. rozpoznanie u dziecka nieuleczalnej choroby oraz
    2. zakończenie diagnostyki i leczenia przyczynowego, oraz
    3. zgoda rodziców/opiekunów prawnych i pacjenta (>14 rż, jeżeli możliwa) na odstąpienie od dalszej diagnostyki i leczenia przyczynowego, oraz
    4. zgoda rodziców/opiekunów prawnych i pacjenta (>14 rż, jeżeli możliwa) na leczenie objawowe w warunkach hospicjum domowego dla dzieci, oraz
    5. skierowanie dziecka do dalszej opieki w hospicjum domowym dla dzieci przez jednostkę dotychczas prowadzącą leczenie lub lekarza POZ.
  2. Zgłoszenie chorego dziecka do opieki leczniczej w KHD odbywa się przez rodziców/opiekunów prawnych dziecka:
    1. osobiście w siedzibie KHD lub
    2. telefonicznie, lub
    3. drogą mailową.
  3. Zgłoszenia dzieci do KHD przyjmuje Członek Zarządu ds. podmiotu leczniczego, lub w trakcie jego nieobecności Członek Zarządu ds. pielęgniarstwa.
  4. Przyjmowanie zgłoszeń do KHD odbywa się:
    1. od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 15:30 w siedzibie KHD
    2. od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9:00 do 19:00 – telefonicznie na numer +48 12 269 86 20663 814 005 lub 663 814 006
    3. codziennie – mailowo na adres: [email protected] lub [email protected] lub [email protected] konieczne jest podanie numeru telefonu do kontaktu z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka.
    4. za pośrednictwem formularza e-rejestracji: hospicjumtischnera.erej.pl
  5. Informacja o sposobie zgłoszenia dzieci do KHD jest ogłoszona do publicznej wiadomości przez zamieszczenie informacji:
    1. w siedzibie Hospicjum – ul. Wielicka 265, 30-633 Kraków, pokój CALD 2C-06
    2. na stronie www.hospicjumtischnera.org w zakładce: HOSPICJUM – JAK ZGŁOSIC DZIECKO
  6. W przypadku braku możliwości przyjęcia dziecka do opieki leczniczej w KHD w chwili zgłoszenia, rodzice/opiekunowie są informowani o możliwości:
    1. zapisania na listę oczekujących - dane comiesięcznie są przekazywane do MOW NFZ,
    2. zgłoszenia się do innej jednostki o podobnym profilu działania znajdującej się w pobliżu miejsca zamieszkania chorego dziecka.
  7. Po przyjęciu dziecka do KHD Członek Zarządu ds. podmiotu leczniczego wraz z Członkiem Zarządu ds. pielęgniarstwa oraz Koordynatorem Rehabilitacji i Psychologów ustalają skład ZH realizującego świadczenia lecznicze i uzgadniają z rodzicami/opiekunami prawnymi termin pierwszej wizyty.
Józef Tischner logo

jozeftischner.pl

Zapraszamy na stronę internetową

Wsparcie po śmierci dziecka